Łyżka kosząca do oczyszczania rowów

aw31_bfjcblowMało popularnym sposobem porządkowania brzegów rzek oraz innych prac rekultywacyjnych, takich jak oczyszczanie brzegów kanałów, rowów melioracyjnych jest wykorzystanie łyżki koszącej.

Łyżki koszące przeznaczone są do montażu na ramieniu minikoparek, koparko-ładowarek i koparek gąsienicowych, zasilane są ze standardowej linii hydraulicznej umiejscowionej na ramieniu maszyny (jak do młota itp.).

Łyżki koszące przypominają łyżki skarpowe, z tym że płaszcz łyżki został zastąpiony konstrukcją ażurową, pozwalający na swobodny wypływ wody. Najczęściej dostępne są w kilku szerokościach roboczych, najpopularniejsze rozmiary, to: 1500 mm, 2500 mm i 3500 mm. Optymalna szerokość robocza jest uzależniona od wagi roboczej nośnika.

W łyżkach koszących w miejsce lemiesza zamontowana jest kosiarka listwowa zasilana poprzez silnik hydrauliczny. Atutem łyżek koszących jest fakt, że bez przeszkód mogą pracować pod wodą, co z resztą wynika z charakterystyki robót, do jakich są przeznaczone.

Łyżki koszące doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest konieczność udrożnienia cieku wodnego, bez naruszania jego brzegów oraz dna, w tym również na obszarach objętych ochroną.

Tagi , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.