Pług do ładowarki – jak wybrać?

Pługi do maszyn budowlanych charakteryzują się solidną konstrukcją przystosowaną do obciążeń, którym muszą stawić czoła zarówno w sezonie zimowym, jak i w ciągu całego roku.

Przy wyborze właściwego pługu do maszyny budowlanej, należy zwrócić uwagę na dopasowanie wielkości pługa do wagi nośnika, a także charakterystyce jego konstrukcji.

Dzięki zastosowaniu lemieszy gumowych odpowiedniej grubości, profesjonalny pług do śniegu jest w stanie skutecznie odgarniać nawet duże ilości zmarzniętego śniegu.

Latem istnieje możliwość wymiany lemiesza na stalowy, co pozwala na wykorzystywanie pługu do niwelacji gruntu, rozciąganiu warstwy ziemi, spychania, równania, przygotowania podłoża pod kostkę brukową i tym podobne.

Zastosowanie pługów innego typu niż specyfikowanych pod maszyny budowlane skutkuje szybkim jego uszkodzeniem. Należy pamiętać, aby praca pługiem nieodpowiednim pod kątem konstrukcyjnym grozi też uszkodzeniem nośnika.

Gwarancja maszyn budowlanych nie obejmuje sytuacji użycia osprzętu, który nie jest przeznaczony do współpracy z nimi. Adaptacja do maszyn budowlanych pługów do ciągników rolniczych lub samochodów jest więc złudną oszczędnością.

Profesjonalne pługi do ładowarek cechują się masywną płytą adaptacyjną oraz zabudowaną częścią w której mieści się siłownik sterujący. Pług śnieżny powinien być w całości wykonany ze stali trudno ścieralnej. Ważna jest również możliwość zastosowania zamiennie lemiesza stalowego, aby była możliwość wykorzystania osprzętu do robót ziemnych.

Udostępnij wpis