Sprzęt do utrzymania kanałów i rowów

Sprzęt do utrzymania kanałów i rowów

Od dłuższego czasu cieki wodne wymagają udrożnienia i rekultywacji. Jest jednak szansa na zmianę tego stanu, zapowiadane są na kolejne lata zintensyfikowane pracę nad poprawą stanu obiektów hydrologicznych.

Bardzo popularnym ostatnio i skutecznym osprzętem używanym przy koszeniu brzegów kanałów, itp. są kosiarki bijakowe do koparek. Przy ich użyciu możliwe jest skuteczne wykoszenie nawet kilku kilometrów brzegu w ciągu jednego dnia. Kosiarki bijakowe są świetnym rozwiązaniem w walce ze wszelkiego rodzaju zaroślami, krzakami, trawą, roślinnością wodną oraz gałęziami o średnicy do kilku centymetrów.

Dzięki swojej budowie i możliwości zasilania z linii hydraulicznej koparki kosiarki bijakowe pozwalają na znacznie skuteczniejszą realizację zleceń związanych z oczyszczaniem.

Do pracy bezpośrednio w wodzie oraz jej bezpośrednim sąsiedztwie idealnym rozwiązaniem są łyżki koszące. Umożliwiają one oczyszczenie nawet najbardziej zarośniętych kanałów, bez naruszania jego pierwotnego kształtu. Łyżki koszące są również osprzętem do koparek, zasilanym hydraulicznie.

Jeżeli chodzi o regulację brzegów, dobrze sprawdzają się wibromłoty hydrauliczne do pali. Ich wykorzystanie umożliwia prowadzenie prac na dużym terenie przy użyciu jednej maszyny. Istnieje możliwość doposażenia wibromłotów o osprzęt dodatkowy.

Udostępnij wpis