Osprzęt roboczy do Mecalaca

Osprzęt roboczy do Mecalaca

Wielofunkcyjne koparki Mecalac, dzięki specyficznym właściwościom które wynikają z ich budowy są wykorzystywane jako maszyny prowadzące roboty główne i pomocnicze.

Podstawą wykorzystania koparek tego typu jest jej wyposażenie w odpowiedni osprzęt roboczy do Mecalaca pozwalający na przystosowanie maszyny do różnego typu zadań.

Młot hydrauliczny

Koparki Mecalac współpracują z młotami hydraulicznymi o wadze roboczej 400 i 520 kg. Modele Arrowhead R75 i Arrowhead S90, dzięki kompaktowej budowie i wysokiej energii uderzenia pozwalają rozwinąć możliwości Mecalaca nawet do poważnych prac wyburzeniowych, w znacznie szerszym zakresie niż w przypadku koparko-ładowarek.

IMG_1037Mieszalnik do betonu

Mieszalniki do betonu są ciągle mało popularnym osprzętem wykorzystywanym głównie w pracach budowlanych i brukarskich. Dzięki dużemu zasięgowi zamienia i wysokim maksymalnym udźwigu, koparka wyposażona w mieszalnik Kovaco ML600 o pojemności roboczej 600 litrów pozwala na szybkie wykonanie mieszanki betonowej niezależnie od warunków terenowych.

Kosiarka bijakowa

SAM_0262W związku z dużą ilością prac komunalnych oraz melioracyjnych w ostatnich latach przydatnym osprzętem do koparki Mecalac są kosiarki bijakowe. Dostępne na rynku urządzenia o szerokości roboczej 1300 mm i 1600 mm, takie jak Ghedini DK38 i DK68 pozwalają uczynić z Mecalaca użyteczne narzędzie w wykorzystaniu różnorodnych prac porządkowych związanych z oczyszczaniem terenu z traw, krzewów, zarośli i drzew o średnicy do 8 cm.

Wiertnica hydrauliczna

DSC_0473Często spotykanym osprzętem jest również wiertnica do koparki, wykorzystywana do pracy w wielu branżach. W zależności od specyfiki pracy dostępne są napędy wiertnicze o zróżnicowanej mocy oraz szeroki wybór wierteł o średnicach od 250 do 900 mm przeznaczonych do wiercenia również w twardej, kamienistej glebie.

Udostępnij wpis