Łyżki przesiewające Rotastar

Rotastar jest unikalną, zawierającą wiele unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych łyżką przesiewającą o wysokiej wydajności.

Przesiewany materiał jest ciągle obracany w sposób płynny, co umożliwia rozdzielanie delikatnych frakcji oraz pracę z różnego typu materiałami. Łyżka nadaje się do ziemi, odpadów, torfu, korzeni, gipsu, chwastów oraz wielu innych zastosowań. Po dokonaniu regulacji jest możliwość uzyskiwania frakcji rzędu 8 mm.

Łyżki przesiewające Rotastar działają w unikalny sposób.

Materiał zachowuje się w nich podobnie do materiału w łyżkach bębnowych, ale jest odsiewany szybciej i bardziej dokładnie dzięki ruchowi dysków z poliuretanu w kształcie gwiazdek, które mieszają oraz rozdrabniają miękkie frakcje podczas ruchu materiału.

Efekt ten uzyskujemy dzięki umieszczeniu wałków z zamontowanymi na nich gwiazdami w taki sposób, że tworzą one łuk w części roboczej łyżki.

Imponującą wydajność łyżek Rotastar uzyskujemy dzięki:

  • Lekkim, trudno zużywalnym, elastycznym, samo oczyszczającym się poliuretanowym gwiazdkom. Oznacza to, że materiał przesiewany nie jest intensywnie rozdrabniany oraz nie istnieje niebezpieczeństwo zablokowania mechanizmu, tak jak dzieje się to w rozwiązaniach opartych na stalowych dyskach a co za tym idzie, nie jest potrzebna duża moc generowana przez układ hydrauliczny nośnika. Elastyczne gwiazdki są delikatne dla miękkich materiałów, takich jak korzenie, torf czy rośliny. Nie rozdrabniają ich, mieszając z odsiewaną frakcją a jedynie je separują.
  • Kontrola prędkości obrotów wałków jest standardowym wyposażeniem aż do typu RS10-20 dzięki czemu można ustawić rozmiar frakcji, a co ważniejsze funkcja ta pozwala operatorowi na dopasowanie prędkości do własnych preferencji dotyczących warunków pracy oraz dopasowanie jej do koparki/ładowarki.
  • Przy zastosowaniu innego rodzaju gwiazdek, kołnierzy czy podkładek dystansowych, producent może dopasować łyżkę do indywidualnych potrzeb klienta.
  • Duża powierzchnia robocza łyżki, możliwa dzięki zastosowaniu lekkiego mechanizmu roboczego zapewnia wysoką wydajność oraz doskonały stosunek kosztów do wydajności.
  • Sposób pracy łyżki zapewnia doskonałe mieszanie separowanej frakcji przy jednoczesnym oddzieleniu jej od niepożądanych zanieczyszczeń. Cykl przebiega jednocześnie podczas pracy łyżki bez straty czasu na ponowne mieszanie odseparowanego materiału, bez konieczności zatrzymywania łyżki czy odwracania ruchu wałków, jak czasem dzieje się w łyżkach wykorzystujących metalowe elementy.

Udostępnij wpis