Wiertnica do minikoparki JCB

Wiertnica do minikoparki JCB

8V4J7272Wiertnica hydrauliczna, to jeden z popularniejszych elementów wyposażenia minikoparki takiej jak JCB 8018, czy innych modeli maszyn w wadze roboczej około 1,5 tony.

Dla tego typu koparek przygotowano szeroki wybór wierteł o średnicy od 200 do 900 mm, umożliwiających wiercenie na głębokość 1,2 metra. Dzięki zastosowaniu przedłużek o długości 500, 800 lub 1000 mm, możliwe jest wiercenie na większe głębokości.

Wiertnice do minikoparek wyposażone są w adaptery jednosworzniowe, umożliwiające szybki montaż na ramieniu maszyny oraz przewody hydrauliczne wraz ze standardowymi szybkozłączami. Profesjonalny napęd składa się z silnika hydraulicznego zasilanego z linii hydraulicznej koparki oraz przekładni planetarnej przenoszącej moment obrotowy na wiertło. Ważnym elementem jest wiertło, wyposażone w zęby umożliwiające wiercenie także w twardej, kamienistej glebie.

Wiertnice tego typu mogą być stosowane jako osprzęt dodatkowy do minikoparek innych producentów i są montowane na maszynach takich jak: Cat 301.5, Kubota KX41, Case CX15, Komatsu PC18, Hitachi EX17, Bobcat E17 i wielu innych. Do wymienionych maszyn stosuje się napędy wiertnicze o mocy około 2300 Nm, co pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości koparki.

Wiertnice są dostępne w zestawach umożliwiających szybki i łatwy montaż na minikoparce dowolnej marki. Przy koparkach posiadających szybkozłącza, stosuje się adaptery pozwalające na montaż wiertnicy przy ich użyciu. Firmy oferujące wiertnice do minikoparek i koparek, oferują także dostawę wraz z montażem urządzenia na maszynie u klienta.

Dla poważniejszych zadań dostępne są większe modele do koparko-ładowarek oraz koparek kołowych i gąsienicowych.

Zobacz specyfikację wiertnicy do minikoparki >>>

Udostępnij wpis