Mieszalnik do betonu Kovaco

Prosta, wydajna konstrukcja, starannie opracowany profil, łatwość dopasowywania do różnych nośników – te zalety mieszalników do betonu Kovaco sprawiają, że radyklanie można zwiększyć efektywność produkcji betonu na placu budowy. I trudno nie zauważyć, w obecnych czasach właśnie takie rozwiązania są na wagę złota.

Potęga innowacji

Mieszalniki Kovaco to urządzenia o relatywnie prostej konstrukcji, które jednak mogą mieć znaczący wpływ na postęp prac na budowie, a także na całościowy koszt produkcji betonu. W tym wypadku zostaje on zredukowany do kosztu surowców (kruszywo, woda, cement). I choć to właśnie aspekty finansowe grają zazwyczaj pierwsze skrzypce, to warto też podkreślić inne atuty łyżek z mieszalnikiem.

Przede wszystkim zastosowanie tego osprzętu otwiera możliwość wytwarzania różnego rodzaju materiałów – zarówno betonu (suchego i mokrego o wytrzymałości B25), jak i podsypek cementowych, a także nabierania piasku jak standardową łyżką. To także ogromne odciążenie dla pracowników, których praca staje się lżejsza i bardziej płynna. Jak to możliwe? Otóż w rękach doświadczonego operatora, jeden cykl produkcyjny z wykorzystaniem mieszalnika Kovaco zajmuje około 3 minuty.

Dla modelu ML600 daje to wydajność rzędu 10-15 m³/h, ale na tym zalety się nie kończą. Maszyna może w tym samym czasie prowadzić również inne prace, co eliminuje przestoje pracowników. Ponadto, dzięki temu, że łyżki mogą być stosowane w nawet najtrudniejszych warunkach, możliwe jest produkowanie betonu wszędzie tam, gdzie akurat jest taka potrzeba.

Użytkownicy mieszalników do betonu Kovaco podkreślają też ogromną dokładność, jaką zapewnia ten osprzęt. Dzięki wyposażeniu w dolny zawór spustowy, można precyzyjnie rozładować podsypkę pod rurę (np. w systemach odwodnieniowych) czy wykop, a także wylać beton pod ławę. W przypadku doposażenia łyżki w rurę spustową i zastosowaniu ładowarki teleskopowej możliwy jest nawet rozładunek betonu we wnętrzu budynku i na znacznej wysokości.

Solidna konstrukcja to podstawa

Zaprojektowane przez Kovaco mieszalniki do betonu mają tak zaprojektowany profil, aby mieszanie odbywało się szybko i dokładnie. Dzięki temu, że osprzęt ten wyposażony jest w jeden silnik hydrauliczny z przekładnią łańcuchową, wyeliminowany jest dodatkowy punkt, w którym mogłyby wystąpić problemy z zasilaniem. Silnik dobierany jest do wielkości mieszalnika i maksymalnej ilości mieszanki.

Ponadto dopasowywany jest też do ciśnienia oleju i zakresu przepływu oleju, jaki jest dostarczany przez nośnik. Oznacza to dużą elastyczność, bo im większy przepływ, tym szybciej kręci się ślimak, a zmiana obrotów silnika w nośniku pozwala regulować obroty ślimaka. Za przenoszenie napędu na ślimak odpowiada podwójny lub potrójny łańcuch, który gwarantuje wysoki moment obrotowy.

Producent zatroszczył się też o detale konstrukcyjne – płaszcz i lemiesz powstały z blachy jakościowej, trudnościeralnej, a wysokiej jakości spawy wykonane są przez roboty spawalnicze, co zapewnia trwałość i długą żywotność łyżek. I nie są to tylko deklaracje, bo na wszystkie elementy nośne, ramy i mocowania łyżek są aż 2 lata gwarancji, a na siłowniki, uszczelnienia, silnik hydrauliczny, zawory hydrauliczne, przewody hydrauliczne i złączki – rok.

Łyżki z mieszalnikiem Kovaco dostępne są w rozmiarach od 250L do 1000L, a mocowanie i parametry pracy dobierane są zawsze indywidualnie do maszyny, z którą osprzęt ma współpracować. Dostarczane są one z przewodami hydraulicznymi, a rozbudowany pakiet wyposażenia dodatkowego (złączki elektryczne, automatyczne przedłużacze, rura spustowa, elektrozawór sterujący do zasuwy spustowej) pozwala dopasować maszynę do potrzeb. Ukłonem w stronę klientów jest też serwis gwarancyjny, pogwarancyjny, a także łatwy dostęp do części zamiennych.

 

Udostępnij wpis